Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2010 biologia: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Utworzony przez ~ktos~, 10 maja 2010 r. o 11:06 Powrót do artykułu
Też uważam, ze bylo za malo czasu. Ludzie z podstawy wychodzili u mnie po godzinie, max po 1,5. A my wszyscy z rozszerzenia siedzielismy do ostatniej sekundy. Za duzo tych zadan jak na 2,5 h;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie załamujcie się, jeśli był tak ciężki poziom to progi na pewno się obniżą. Jeszcze się dostaniecie gdzie chcecie, spokojnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pisalam tez rozszerzenie. Jedna wielka porażka. Trudny był, za dużo biochemii i botaniki. Spodziewalam sie raczej zadań typu, jak na próbnej, albo na maturach 2007-2009. Jak koleżanka wyżej moim marzeniom mogę powiedzieć "papa" w tym roku :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karola napisał:
A jest ktos moze kto pisal rozszerzenie? W tym zadaniu gdzie było trzeba wpisać niższa, wyższa to co wpisaliście? A w tym prawda, fałsz?
w endoergicznych energia produktu jest wyższa, a w egzoergicznych energia produktu jest niższa od substratów. pierwsza prawda potem falsz falsz i prawda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kyoko napisał:
dokładnie. jestem załamana nie wiem co ze soba zrobic. wogóle najgorsze jest to że czasu mi zabrakło i nie zrobiłam 4 zadań moim marzeniom moge powiedziec papa przynajmniej w tym roku.
w tym zadaniu z plazmidami wpisałam f, p, p, i f --> z tego co pamietam w jesli chodzi o reakcje to w endoenergetycznych produkty maja wyzsza energie a w egzo- nizsza (tylko nie wiem czy tam nie były przypadkiem podane w odwrotnej kolejności
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jakiś kosmos na rozszerzeniu, powinno być więcej czasu ;/// nie zdążyłam nawet przeczytać kilku zadań, a tu już koniec! za dużo czytania, przedobrzyli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziwnie... Moze to zabrzmi mało skromnie, ale przed maturą uwazałam, ze material do podstawy mam opanowany calutki, aa człowieka to jzu calkiem. Spodziewalam się innych pytan (chyba jak większość) bardziej konkretnych, jakis układow, hormonów, enzymow tak jak to bylo w poprzednich latach. Teraz czuje się tak jakby czas przeznaczony na nauke byl zmarnowany:/ Te pyt byly niektore tak dziwne... fakt byly tez pyt proste, alee czesc zmiotla. Bardzo, ale to bardzo nie lubie takich pyt jakich bylo wiekszosc(ekologia, ewolucjonizm). Wole konkrety. No nic teraz juz nic nie zrobimy.. i pozostaje nam tlyko czekac na wyniki. USMIECHY:)!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie byla rozszerzona az taka trudna nie gadajcie glupot.. wiekszosc informacji do wypisania z tabelki, rysunku itp itd.... a czasu mialem az za nadto.. u mnie wszyscy wychodzili sporo przed czasem.. ja o skonczylem pisac ok 10.40 dwie osoby pare minut przede mna a pare jeszcze zostalo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chociaż jedno mam dobrze:D A te zadanie z literkami z rozszerzonego? Mi wyszło po kolei ABCD Ale pewnie źle, w ogole zeby napsiac na mature nie trzeba bylo praktycznie wiedzy z dziedziny Biologii ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchajcie, a jeszcze pytanie w sumie niezbyt scisle zwiazane z tematem. Pisalam rozszerzony wos i chyba mi nie poszedł. Jak go nie zdam to normalnie matura zdana jezeli zdam matme, polski i angielski? Bo sa rozne zdanie na ten temat;d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karola napisał:
To chociaż jedno mam dobrze:D A te zadanie z literkami z rozszerzonego? Mi wyszło po kolei ABCD Ale pewnie źle, w ogole zeby napsiac na mature nie trzeba bylo praktycznie wiedzy z dziedziny Biologii ;/
w ogóle nei trzeba bylo miec wiedzy a mimo to bylo trudne.. Tak byly aparaty szparkowe na ogól (czy zwykle) w dolnej stronie liscia (bodajże A) potem bylo ze u roslin lądowych w obu stronach (bo iglaste maja przeciez z kazdej strony) Te co na wodzie to gorna strona liscia aparaty a te co w wodzie to w ogole nie maja ponoc
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karola napisał:
Słuchajcie, a jeszcze pytanie w sumie niezbyt scisle zwiazane z tematem. Pisalam rozszerzony wos i chyba mi nie poszedł. Jak go nie zdam to normalnie matura zdana jezeli zdam matme, polski i angielski? Bo sa rozne zdanie na ten temat;d
teraz mozesz nie zdac przedmiotu dodatkowego i nie wplynie to na to czy zdalas mature czy nie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No po prostu masakra. Mimo wszystko spodziewałam się więcej zadań z fizjologii człowieka. W zadaniu z plazmidami zrobiłam F, P, P, P. Ale widzę że każdy ma inaczej. I mam nadzieję, że nie powieszał mi się produkt z substratem. I było stanowczo za dużo ekologii i inżynierii genetycznej. Właściwie ta matura opierała się bardziej na takiej szerokiej ogólnej wiedzy niż na jakichś tam szczegółowych wyuczonych konkretach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za przeproszeniem- rozszezrzenie było przesrane ... I po studiach XP
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To A i D mam dobrze wpisane, dwa pomyliłam. Na ile pkt bylo te zadanie? Na 1? W ogole szczerze mowiac przy niektórych zadaniach czułam sie jak na maturze z Polskiego jak trzeba było opracowywac argumenty na podstawie tekstów:P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~maturzystka~ napisał:
w ogóle nei trzeba bylo miec wiedzy a mimo to bylo trudne.. Tak byly aparaty szparkowe na ogól (czy zwykle) w dolnej stronie liscia (bodajże A) potem bylo ze u roslin lądowych w obu stronach (bo iglaste maja przeciez z kazdej strony) Te co na wodzie to gorna strona liscia aparaty a te co w wodzie to w ogole nie maja ponoc
A JEŻELI JA NIE WPISAŁAM TAM LITEREK TYLKO : DOLNA GÓRNA TO MI ZALICZA CZY NIEE?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Karola tak zdasz maturę, wystarczy zdać matmę, polski i język. Jak nie zdasz dodatkowych to nic się nie stanie. W literkach miałam ABCD, w tym innym Prawda Fałsz Fałsz Prawda. a co mieliście w tym dziwnym zadaniu z kolibrami i kwiatami?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinni zaliczyc, przeciez to tylko ludzie sprawdzają, a moze i az. Ale z tego co czytałam na niektorych watkach dotyczacych poprzednich przedmiotow to takie rzeczy zaliczaja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DSDA napisał:
A JEŻELI JA NIE WPISAŁAM TAM LITEREK TYLKO : DOLNA GÓRNA TO MI ZALICZA CZY NIEE?
CHYAB NIEBARDZO BO TAM BYLO W POLECENIU ZEBY LITERKI WPISYWAC, CHYBA ZE TRAFISZ NA KOGOŚ MYŚLĄCEGO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja w tym drugim napisalam ze kwiat przystosowuja sie do kształtu dziobów ;p W tym pierwszym w sumie to samo, chociaz trzeba to bylo konkretnie nazwac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 26

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...